top of page

   Електроенергія – це перший і дуже значний компенсатор в піднятті тарифів. Тарифи вночі на 50% дешевше ніж вдень. Тому всі потужні нагрівачі, що в квартирі (плита, пральна машина, посудомийна машина, мультиварка, праска, водонагрівач, та інше) можуть бути переведені на роботу вночі. Це практика європейських країн. Завдяки електроенергії можна нагріти холодну воду (через „Бойлер”), та економити 50% на оплаті гарячої води. Газ для обігріву власного будинку вночі можливо (знизити) і ввімкнути в декількох спальнях додаткові електрообігрівачі, що в 2 рази знизить витрати на газ. і. т. д. 

Економія  на комунальних платежах.

 

                З 1.04.2015 в Україні підвищились тарифи на електроенергію, тепло, газ, воду. Для більшості населення, це значна частина витрат в сімейному бюджеті. Субсидія, як один із варіантів компенсації коштів на „комуналку”, може бути лише „короткостроковим амортизатором” в перші місяці дії нових тарифів. В подальшому, власники житла мають самі забезпечити себе наявними „інструментами” економії на „комуналці”. А ці „інструменти” таки є, якщо правильно оцінити субститути.

 

ТАК З ЧОГО ПОЧАТИ ЕКОНОМИТИ?  Пропоную короткий аналіз:   

       

Тарифи на електроенергію по однозонному лічильнику

 

 

 

 

 

 

 

 

Тарифи на електроенергію для двозонного лічильника:

тариф для зони з 23.00 до 7.00

 

 

 

 

 

 

 

       

 

         Просто замінити лампи в квартирі на енергозберігаючі – добре, але недостатньо для відчутного ефекту економії на комунальних платежах. Тому перше з чого потрібно почати економити, це: заміна простого лічильника електроенергії на двохзонний. Це ніби два простих лічильника в одному, які рахують в певний час доби.

         Процедура встановлення багатозонного лічильника електроенергії коштує додаткових витрат власного часу та коштів. Кожен може на свій розсуд, купити багатозонний лічильник, та самостійно його встановити. Для цього буде потрібно:

  • Звернутися з заявою в центр обслуговування абонентів Київенерго, та отримати дозвіл на встановлення лічильника.

  • Купити двозонний лічильник електроенергії.

  • Зробити параметризацію, та оформити протокол параметризації. (підтвердження, що дійсно часові зони обліку споживання Тариф 1:7.00-23.00, Тариф 2: 23.00 – 7.00 у лічильнику вірно встановлені)

  • Зробити технічну відповідність в технічному центрі Київенерго. (для деяких лічильників)

  • Встановити лічильник.

  • Прийом інспектором РЕС встановленого лічильника та оформлення акту.

  • Оформлення договору в центрі обслуговування Київенерго. Користування двома тарифами.

Це максимальний перелік робіт, які потрібно виконати. Кожна робота (процедура) коштує часу, та коштів. Всього від 200 – 500 грн.

 

ЯКЩО ВСТАНОВЛЮВАТИ ЦЕНТРАЛІЗОВАНО В БУДИНКУ СИСТЕМУ АСКУЕ з багатозонних лічильників, то вся вищенаведена процедура зведеться до:

  • придбання лічильника двозонного по ціні ХХ грн.

  • оформлення договору на місці у представника Київенерго, або за браком часу в центрі Київенерго.

 

         Але, це має економічний ефект (мінімальна ціна/витрати), як для власників осель, так і для Київенерго, якщо мінімум 30-40% квартир погодяться перейти на зонний облік електроенергії. Решта власників, які не змогли, але хотіли встановити лічильник  зонного обліку, можуть або самі встановлювати, або знову об’єднатись в 30-40% і знову централізовано встановити собі лічильники, розширивши систему обліку для Київенерго. Вигідно для двох сторін.

Двотарифний лічильник електроенергії коштує від 1000 – 2000 грн. на 1фазу. + додаткові кошти 200-500 грн.

Якщо буде централізовано встановлюватись 30-40% то ціна буде близько 1600-1700 грн. для 1ф.

Загальна економія електроенергії в рахунках складе від  25% - 35%, залежить від користування тарифами день-ніч.  Якщо буде „Бойлер” і буде зменшено використання централізованого гарячого водопостачання 40 грн/куб, то економія на гарячій воді в рахунку складе від 30-45%.

Враховуючи, що тарифи на комунальні послуги будуть з часом підніматись на протязі двох років, то лічильник себе окупить:

Для споживачів до

150кВт./місяць – до 3 років. З економією на гарячій воді до 2-х років. 

250кВт./місяць – до 2 років. З економією на гарячій воді до 1.5 років.

400кВт./місяць – до 1.5 років. З економією на гарячій воді до 1 років.

 

 Складаючи економію на воді + електроенергії вже видно економію зароблених коштів, які можна витратити на інші потреби.

Кожен має сам вирішити, чи цікаво це.

bottom of page